Як видаються позики клієнтам з поганою кредитною історією

У зв'язку зі стрімким розвитком ринку фінансових послуг, ми все частіше почали говорити про таке поняття, як кредитна історія (далі КІ). Незважаючи на "віртуальне" існування, КІ є офіційним документом клієнта МФО і великих банківських структур, які функціонують на території України. Якщо ви оформляєте онлайн кредит або будь-який інший займ, кожна дія, спрямоване на виплату боргу, позначається на стані КІ.

У цій статті, на основі даних аналітичної роботи, виконаної експертами Бистрозайм, ми розповімо як видаються позики клієнтам з поганою кредитною історією в різних ситуаціях.

Що робити, коли КІ вже негативна: довідкова інформація

Для початку представимо деяку технічну інформацію. Перш за все зазначимо, що причиною для формування поганої КІ є наявність прострочень по платежах кредитів або позик в будь-якому фінансовій установі, яка має право на надання фінансових послуг населенню.

Якщо прострочення "технічне" (від 1 до 29 днів) і здійснена більше 1 року тому, при цьому борг успішно виплачений, то можете сміливо пробувати оформити великий кредит або позику, швидше за все установа дасть добро на видачу грошей. Однак, чим прострочення довше, тим менше вірогідності для позитивного рішення. Так, затримка оплати заборгованості "30 днів +" вважається критичною. "Технічне" і "критичне" прострочення вимагають 1-1,5 року для виправлення КІ в позитивну сторону.

Якщо ви не оплачували кредит 60-90 днів і більше, доведеться "відпрацьовувати" і повертати свою репутацію мінімум 3 роки.

На що звертають увагу фінансові організації

За останні кілька років в суспільстві виникла думка, що якщо "почекати" 5 і більше років, дані по КІ анулюються, і вона знову стає чистою. На жаль, терміну "давності" дані цього документа не мають, фахівці пропонують розглянути наступні способи виправлення історії, а саме:

  • Контактуйте з банками. Як ми вже зазначали вище, щоб виправити КІ необхідно негативні сторони перекривати позитивними, і великі фінансові ��труктури оцінять це. Якщо у вас залишилися кредити, оплачуйте їх вчасно, уникаючи навіть технічних прострочень. Спробуйте оформити кредитну карту або придбати товар в кредит, оскільки зазвичай для оформлення даних кредитних продуктів висувається мінімум вимог до позичальника. Такі дії враховуються працівниками великого банку і його скоринг-системи, що дозволить без труднощів в подальшому отримувати великі кредити.

  • Не виключайте співпраці з МФО. Якщо потрібні кошти, а у вас погана КІ, зверніться в мікрофінансову організацію. Тут можна взяти кредит онлайн на карту в лічені хвилини, і віддати борг в найближчі тижні. При цьому більшість МФО працюють на основі скорингу - особливої ​​системи оцінки позичальника. Вона нараховує бали за кожну відповідь в анкеті і, таким чином, розраховує рішення - "відмовити" або "видати" кредит. У таких випадках більше 90% позичальників отримують кошти.

Що робити, якщо ви впевнені у своїй КІ, а банки говорять зворотнє?

Кредитна історія - це набір інформації, яка збері��ається в бюро кредитних історій, а значить обробляється і систематизується комп'ютерними програмами. Останні можуть помилятися через виникнення збоїв різної природи (в тому числі з причини людського фактора). Тому нерідко виникають ситуації, коли громадянин упевнений в своїй чесності по відношенню до фінансових структур, а останні говорять зворотне.

Так, якщо колись була допущена помилка в даних паспорта, прізвище, ім'я або по батькові і т.п., то при запиті на кредит, швидше за все, ви отримаєте відмову. Система розцінить спробу як факт шахрайства.

Другий сценарій зустрічається рідше, але також має місце. В процесі розгляду заявки з'являються документи повного тезки. Якщо він не платить за кредитами, це може позначитися на розгляді вашої заявки.

Щоб уникнути подібних ситуацій, фахівці рекомендують 1-2 рази на рік перевіряти кредитну історію. Напишіть заяву в Бюро кредитних історій або зверніться до профільної компанії. Протягом 2 тижнів у вас будуть документи, що підтверджують саме вашу чесність. Можете звернутися в МФО або банк знову - напевно скоринг-система вже не покаже негативних результатів, а подальший розвиток подій залежить тільки від вас.

Як розглядається заявка з порожньою КІ

В даному випадку все просто. Якщо вам потрібні кошти, і ви хочете наповнити КІ, кращий спосіб - взяти онлайн займ в МФО. З іншого боку можна оформити кредитну карту, для отримання якої досить паспорта і будь-якого другого документа. Обидва випадки гарантують 98% схвалення позики і повністю автоматичне розгляд заявки.

Який висновок?

Висновок можна зробити цілком оптимістичний: якщо у вас погана КІ, то її завжди можна виправити в позитивну сторону. Регулярно перевіряйте історію, оформляючи кредит, заздалегідь передбачте терміни його виплати, розраховуйте на свої сили. А якщо виникають ситуації, коли без прострочень не обійтися - зверніться до фінансової установи, з яким співпрацюєте. Будь-який банк або МФО, в тому числі Бистрозайм, завжди готовий піти на зустріч своїм клієнтам, і запропонувати зручні варіанти виплати боргу. Крім того, всі фінансові установи враховують не тільки репутацію КІ, а й наявність стабільного заробітку, відсутність судимості та інші параметри.