22.11.2017

168 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Як знизити відсоткову ставку по іпотеці

Як знизити відсоткову ставку по іпотеціЗаробити на власне житло в умовах сучасної економіки не так просто. Тому велика частка українців змушена орендувати його або беззаперечно оплачувати кредит, оформлений на покупку власної квартири або будинку під високі, часом непідйомні відсоткові ставки.

У нашій статті ми розповімо про деякі прийоми, які дозволять знизити відсотки за іпотечним кредитом, тим самим значно полегшивши фінансове обтяження з боку банку.

Постійна співпраця з банком

Один з найпоширеніших прийомів, рекомендованих економістами. У кожного банку є індивідуальні пропозиції для своїх клієнтів, такі програми лояльності пропонуються тим, хто успішно користувався або користується послугами банку і виконує всі зобов'язання по кредитах.

"Налагодити" відносини з фінансовою установою допоможе навіть мінімальна сума кредиту. Наприклад, можна оформити позику на покупку ноутбука, телефону або будь-якої іншої техніки, вчасно його погасити і звернутися за оформленням іпотеки. Звичайно, підготовчий етап займе 6-12 місяців, але економія буде суттєвою. За останніми статистичними даними, позичальник може заощадити до 2% річних від встановленої ставки по іпотеці.

Відкрити депозит на майбутню покупку житла

Багато банків лояльніше ставляться до клієнтів, які мають власний депозитний рахунок, відкритий як спосіб накопичення на перший внесок для майбутнього оформлення іпотеки. В такому випадку 80% банків, що функціонують в Україні, надають знижку до 1% річних на придбання бажаного житла. Однак покладатися на дисконт може не кожен - до моменту закриття депозиту на рахунку необхідно зібрати ту суму, яка необхідна для покриття мінімального початкового внеску.

Відправити запит в ваш зарплатний банк

Працівники підприємств, які обслуговуються банком, автоматично зараховуються в програми лояльності. Це є чудовим приводом використовувати вигідні умови для оформлення іпотечного кредиту. Як правило, тут пропонуються знижки до 1% річних для "зарплатних" клієнтів. Діє безліч програм з надання великих кредитів на різні цілі з дисконтом до 2%. Але всі знижки є взаємовиключними, тому слід вибирати найбільш ��игідну пропозицію.

Оформити іпотеку на короткий термін

Більшість банків працює за принципом диференційованого створення відсоткових ставок. Іншими словами, чим більше термін кредитування, тим вище ставка. Наприклад, ставки по іпотеці, оформленої на 10-15 років менше на 1-2%, на відміну від 20-30 літніх розрахунків. Можливо тому максимально часто обираний термін іпотечного кредитування в Україні - 12 років.

Тут потрібно пам'ятати про деякі особливості:

  • чим довший термін, тим менші щомісячні виплати, але більше переплата (наприклад, при оформленні 40000 $ в результаті ви ризикуєте виплатити банку до 120 000 $!);

  • чим коротший термін, тим вище щомісячні виплати, але менше переплата.

Таким чином, слід заздалегідь оцінити свої фінансові можливості і вибрати оптимальний термін кредитування. У разі, якщо ви вже виплачуєте іпотеку, в банку можна переоформити договір кредитування на більш короткий термін, істотно зменшивши ставку.

Взяти кредит в іноземній валюті

Деякі банки пропонують оформити іпотеку в долара��, швейцарських франках, доларах США, євро, японських єнах і т.п. за зниженими відсотковими ставками. Розмір економії становить 3-4% від стандартних пропозицій у вітчизняній валюті, що також є суттєвою економією.

При цьому не варто забувати про валютні коливання в умовах нестабільної економіки, які можуть істотно збільшити витрати позичальника. Тому якщо ви хочете оформити іпотеку в іноземній валюті, заздалегідь вивчіть кредитний договір, де повинні бути прописані умови зміни суми позикових коштів у разі виникнення подібних ситуацій.

Перекредитування в сторонньому банку

Якщо ви вже оформили іпотеку, то одним з варіантів знизити ставку до 3% в рік стане звернення в сторонній банк для послуги рефінансування. В такому випадку фінансова установа повністю викуповує кредит і заставні права на придбану нерухомість. По суті, клієнт залишається при тих же умовах, але оплачує менші внески.

Накопичити великий початковий внесок

Слід пам'ятати, що ставка по кредиту безпосередньо залежить від суми початкового внеску. Зазвичай пропонується внести від 10 до 50% вартості обраної нерухомості. Практика показує, що позичальники зупиняються на 15-30%. Однак пам'ятайте, що кожні 10% власних коштів здешевлюють кредит на 0,5%. Саме тому все більше українців намагаються зібрати максимальну кількість грошей: позичити у родичів, при можливості накопичити самостійно, звернутися в інші фінансові організації, і т.п.

Звернутися до мікрофінансових організацій

Мікрофінансові організації також можуть стати відмінним рішенням, коли в процесі оформлення або виплати іпотеки не вистачає фінансових коштів. Наприклад, з огляду на специфіку роботи компанії Бистрозайм, багато клієнтів оформляють позику у випадках, коли немає можливості оплатити щомісячний внесок, не вистачає невеликої суми для внеску або інших витрат, пов'язаних з оформленням іпотеки. До таких можна також віднести оплату страховки, комісій за переказ коштів продавцю нерухомості, витрат на переїзд або покупку не дорогої, але потрібної техніки в нове житло і т.п.

Незважаючи на тривалість і складність оформлення іпотечного кредитування, даний напрямок стрімко розвивається на ринку фінансових послуг. Українці все частіше прагнуть купити власну нерухомість в кредит, ніж оплачувати оренду, і при цьому широко використовують різні способи для зниження і економії процентної ставки, щомісячних внесків. Можливо рекомендації, зазначені в цій статті, дозволять вам більш впевнено купувати власне житло під позикові банківські кошти.